Üks mu hea sõbranna jagas minuga mõtet, mis mind kõnetas ja sooviksin jagada seda ka SINUGA.

Iga päev antakse meile teatud kogus energiat. See, kuidas me seda kasutame on meie enda teha. Kujuta ette, et su pea kohal on sinu energia patarei nagu arvutimängude tegelastel. Sa ärkad hommikul 10 plussiga. Iga mõttetu tüli, vihastamine, negatiivne mõte, enda jagamine asjadesse, mis võtavad rohkem kui annavad, hambad ristis tegemine ja minemine, enda pidev tõestamine ja õigustamine võtavad ära sinult energia plusse. Mis siis juhtub? Õhtuks oled ära kulutanud rohkem, kui sul hommikul oli ning oled omadega täiesti nullis. Kui sa kulutad oma energiat asjadele, mis sind ei toida, siis igapäeva lõpuks oled sa tühi või lausa miinustes. Arvutimängudes tähendab see seda, et sulle on jäänud alles kolmest elust veel 2. Kui kõik elud on raisatud ehk energia läinud juba pikka aega, siis mängus tähendab see GAME OVER. Päris elu lööb see välja esialgu vaimse tervise probleemides ja siis füüsilisena sinu kehas, halvates sinu elujõudu ja elamisrõõmu.

Kuidas neid plusse siis endale juurde toota, kui oled end tühjaks andnud?

Kõigepealt tuleb hakata märkama, kuhu sinu energia iga päev on suunatud ja millele jagatud. Kui sa märkad, siis on sul võimalik seda muuta. Sul on võimalik öelda EI, ma ei anna oma energiat enda õigustamisele või tühistele sõnadele ja teistele meelepäraseks olemisele. Ja öelda JAH asjadele, mis sind laevad ja täidavad. Oluline on ka teadlikult neid oma igapäeva ellu aina rohkem tuua. Ühe miinuse tekitamine võiks tähendada vähemalt 2 plussi juurde laadimist. Seega, mis sind toidab? Kas on see lemmiklaul, sport, raamatud, meditatsioon, hommikune dušš või lihtsalt olemine. Leia vähemalt 10 asja oma igapäeva SOS listi, millega end laadida.

Teine oluline asi on valida, mis seisundis oma asju igapäevaselt teed. Mis seisundis lähed sa tööle? Mis seisundis räägid lapsega? Mis seisundis vaatad end peeglist? Seisund on see, mis loob kogu su elu. Hea on see, et ka seisundit on võimalik ise muuta. Üks väga hea tehnika, mis mind kõnetas on “vaimne garderoob.” Näiteks, kui lähed töölt koju, siis kujutad ette, et paned selga hoopis mõnusa pidžaama kontoririiete asemel. Kui lähed lapsega mängima, tõmbad hoopis mõnusa karu kostüümi selga, mis kohe tekitab tunde kaisutada ja olla mõnus. Varu enda vaimsesse garderoobi erinevaid kostüüme ning muuda oma seisundit igal hetkel. Muidugi üks külm dušš toob sind alati kohale ja loob värsket seisundit ning selge pildi.

Kuidas end tunneksid igapäevaselt, kui elaksid kogu aeg oma energiatega plussis ning sinu panustatud energia asjadesse, inimestesse ja tegevustesse loob hoopis sulle uusi positiivseid plusse ehk uut energiat? Milline õnn oleks hommikul sära silmis ärgata ja õhtul ka sära silmis maga minna. Mul on hea uudis? See kõik ongi võimalik. See kõik on sinu enda kätes ja vastutusel. Sina lood oma elu piirangud, sina valid, kuhu oma energia suunad ja sina otsustad, mis on sinu elus olulisemal kohal nüüd ja praegu. Vana tõde on, et positiivne energia loob positiivset, seega otsusta, kas lased iga päev oma tassi tühjaks oma energiat suvaliselt välja andes või teadlikult andes ja luues hoopis energiat juurde rohkem, kui annad. Võta vastutus ja loo ise oma elu!

Otsusta nüüd koos minuga, et alates praegusest hetkest mina valin ja otsustan mitte raisata oma energiat tühistele asjadele, mis mind ei toida. Luban endale iga päev tegevusi ja hetki, mis mind täidavad ning annavad võimaluse teha veel suuremaid asju ning elada ägedat ja õnnelikku elu!

Häid mõtteid soovides!