Kui palju me oleme oma igapäeva toimetamises kohal ? Kohal iseendas ja kohal selles, mida teed.

Alustasin sügisel õpinguid terapeudiks ja seoses sellega osalesin 15 päevasel meelte puhastuse praktikal. Viis päeva pidime naerma, viis päeva nutma ja viis päeva istuma vaikuses. Mul oli 15 päeva aega iga päev kolm tundi enda jaoks ja märkasin, kui palju rahulikum, õnnelikum ja tasakaalukam suutsin ma kodus olla. Tundsin, et kui võtad teadlikult iga päev aega iseenda jaoks, suudad olla hiljem kohal oma perele, elukaaslasele, sõpradele. Sa oled rohkem kohal iseendas.

Kohalolu iseendas annab sulle kontrolli oma tunnete ja mõtete üle. Saad aru, kui palju mõttetuid mõtteid me koguaeg toodame. Mõtted, mis ei anna meile midagi, vaid prügistavad lihtsalt iga päev meie elu ja meie aju. Kui palju me tegelikult võtame aega oma tunnetele ja lubame neid tunda ja mõista nende tagamaad? Ilmselgelt väga mitte. Laseme lihtsalt ühest emotsioonist teise taipamata, mida nad tegelikult meile öelda soovivad.

Maailm on peegel. Sõidad mööda teed, teine auto teeb tobedaid manöövreid, sina vihastad ja ärritud ning kaebled kodus edasi veel mehele ja torised lapsega. Ärritusid ju sina? Viha tekkis sinus ja sina kandsid seda endaga kaasas terve päeva. Järelikult on lugu sinu sees ja see olukord puudutas sinus mingit kohta. Mõtle hetkeks, mida see lugu sulle öelda tahab ja lase tal minna. Kui sinu sees on rahu, siis näed rahu kõikjal. Kui sinu sees on ärevus, siis iga asi ajab sind närvi. Maailm on peegel ja kõik see, mis sind häirib kõnetab mingit lugu sinu sees, mida endaga kaasas kannad. Muidugi ka kõik positiivne, mis sind kõnetab, peegeldab midagi sinus. Hoolitse enda tasakaalu ja iseenda eest ning luba endal puhata!

Lihtsalt olla, lihtsalt hingata ning lihtsalt istuda hetkes. Lihtsuses peitub võlu.